Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę umówić się na wizytę?
Na pierwszą wizytę pacjent zapisuje się telefonicznie pod numerem telefonu +48 694-787-881 lub mailowo: gora_kinga@wp.pl. Na kolejne wizyty można umawiać się bezpośrednio u fizjoterapeuty.

Jak wygląda pierwsza wizyta i jak się do niej przygotować?
Na pierwszą wizytę, która jest konsultacją fizjoterapeutyczną należy przygotować całą dotychczas zebraną dokumentację medyczną (RTG, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i in.). Ważne jest także przygotowanie odpowiedniego stroju – wygodna koszulka, spodnie/spodenki, a także odpowiednia bielizna.

Jak długo trwa jedna sesja fizjoterapeutyczna?
Jedna sesja (jednostka) terapeutyczna trwa od 45 min do 1 godz. w zależności od samopoczucia danego dnia oraz aktualnego stanu zdrowia.

Jak się ubrać?
Pacjent proszony jest o przygotowanie odpowiedniego stroju – wygodna koszulka, spodnie/spodenki, a także odpowiednia bielizna.

Czy wymagane jest skierowanie od lekarza specjalisty?
Nie, skierowanie od lekarza specjalisty nie jest wymagane. Fizjoterapeuta posiadający prawo wykonywania zawodu, w świetle prawa, może samodzielnie oceniać stan zdrowia pacjenta oraz zaplanować proces leczenia.

Czy za wykonaną usługę otrzymam fakturę?
Na życzenie klienta zostanie wystawiony imienny rachunek.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów fizjoterapeutycznych?
Przed przystąpieniem do zabiegów fizjoterapeutycznych należy pamiętać o przeciwwskazaniach. Jeśli nie masz pewności czy któreś z niżej wymienionych przeciwwskazań nie dotyczy Twojej osoby – zapytaj lekarza lub fizjoterapeutę. 

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów fizjoterapii:
– stany podwyższonej temperatury ciała
– gruźlica
– choroby zakaźne
– zapalenie płuc
– ostre stany zapalne
– nowotwory
– tętniaki
– niewydolność krążeniowa
– nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze
– choroby bakteryjne, wirusowe
– tendencja do krwotoków
– przystępowanie do zabiegów pod wpływem środków przeciwbolowych